Lovely Flash templates from TemplateMonster!

İslami Nişan Organizasyonları

Tüm Türkiye'de islami nişan organizasyonları, semazen ekipleri, ilahi grupları, ezgi sanatçılar, hafızlarımız ve hocalarımız ile sizlerin hizmetinizdeyiz.İslami nişan organizasyonları türm türkiye'de.Programlarımız sizlerin isteğine göre belirlenmektedir.nişan töreni konuşması nasıl olur, 30 nisan çarşma akşamı bursa gold düğün salonunda gerçekleşen nişan törenin de konuşma yapan merkez vaiz Mehmet kutlay hocanın islami nişan töreni konuşması ve islami nişan sohbeti ile nişan töreni konuşması video sunumu. İslami nişan törenleri nasıl olur ?
Nişan, sadece bir evlenme vaadi ve nikahın başlangıcıdır. Böyle bir vaatten dönmek İslami edebe aykırı olduğu için, ölüm ve son¬ra¬dan ortaya çıkan bir hastalık gibi, haklı bir sebep yokken, ahdi boz¬mak doğru olmaz.
dini nişan konuşması nasıl olmalıdır ? dini nişan töreni konuşma metni, nişan törenlerinde konuşma nasıl olur ? dini nişan töreni konuşması, nişan töreni konuşma örnekleri, nişan töreni konuşma metni örneği, nişan töreni konuşması video görüntüsü, dini nişan merasimi nasıl olur?
Evlilik, sosyal ve içtimai bir olay olduğu kadar aynı zamanda dini yönleri de bulunan bir kavram. Dinimiz hem evlilik öncesi hem nikah hem de evlilik sonrası için bazı hükümler getirmiştir. Bu hükümlere riayet edildiği oranda evlilik müessesi sağlam temellere oturtulacaktır.

İki kişinin evlenmek niyetiyle söz kesmesinin, yüzük takmasının İslam hukukundaki adı "hıt-be"¬dir; dilimizdeki ifadesiyle nişan. Nişanın hikmeti ise, evlenmek isteyen tarafların birbirlerini yakından tanıma imkanını temin eder. Nişanlılar ve aileler bu vesileyle birbirlerini ahlak, alışkanlık ve eğilim itibariyle tanımaya çalışırlar. Bu tanıma ve görüşme İslami çerçeve ve sünnet ölçü¬sünde devam eder.