Lovely Flash templates from TemplateMonster!

Sanatçılar

TASAVVUF MUSİKİSİ VE SİNAN TOPÇU

Sinan TOPÇU ile birlikte Türk Tasavvuf Musikisi icraası.Dini düğün organizasyonları için tasavvuf ekibi, ilahi ekibi, sema gösterileri. Bursada ramazan etkinlikleri.Temaşa-i ramazan Bursa.Tasavvuf musikisi konserleri.İlahi ekibi, tasavvuf ekibi, ilahi grupları, tasavvuf grupları sinan topçu ile birlikte.Bursa'da ramazan şenlikleri. Bursa'da ramazan şenlikleri ve Temaşa-i ramazan etkinlikleri kapmasında Sinan Topçu tasavvuf musikisi icraası.

1971 yılında dünyaya gelen sanatçımız ilkokul ortaokul ve liseyi Bursa’da tamamladı.
1989 yılında Bursa İHL’den mezun olan sanatçı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. Marmara.Üniversitesi İlahiyat fakültesi korosunda görev alan sanatçı aynı yıllarda  merhum Harun SOYDAŞ ve İsmail BİÇER Hocalardan da talim ve tecvit derslerini okudu.Bu arada Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne devam eden Topçu, burada bestekâr Hafiz Amir Ates’ten , Aziz Bahriyeli, Fevzi Mısır’ dan istifade etti.Aynı yıllarda Karagümrük’teki cerrahi dergahını meşklerine de katılmıştır
1994 yılında ilahiyat fakültesinden  mezun olan Sinan TOPÇU, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Arap Dili ve Edebiyatı dalında yüksek lisans (master) eğitimini ve " TASAVVUF MUSİKİSİNDE MAKAMLAR" adlı tezini tamamladı.
Halen Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde meslek dersleri Öğretmeni olarak görevine devam etmekte ve Arapça Türkçe tercüme yapmaktadır.
2006 yılında ‘’Hakk’a Düştü Yönüm Benim’’ adlı bir Tasavvuf  Musikisi albümü de çıkartmıştır.